Funkcjonalności‎ > ‎Zaopatrzenie‎ > ‎

Negocjacje dostaw

W tym miejscu możemy ręcznie stworzyć zapytania ofertowe oraz rozpocząć negocjację z dostawcami w celu nabycia konkretnych produktów. W rundzie negocjacyjnej określamy jakich produktów oraz na jaki termin potrzebujemy. Dla wszystkich generujemy zapytanie ofertowe, wysyłamy je do dostawców, wybieramy odpowiednią ofertę oraz tworzymy dostawy.
WSKAZÓWKA:  Rundę negocjacyjną możemy rozpocząć także z poziomu Pokrycie zapotrzebowania
PRZYKŁADOWO:  Wiemy, że do realizacji zlecenia na 10 paczek taboretów x 4 szt, brakuje nam śrub oraz nóg taboretu, tworzymy więc listę brakujących nam produktów oraz terminem na kiedy są nam potrzebne i wysyłamy zapytanie do dostawców czy są w stanie dostarczyć nam potrzebną liczbę produktów na czas i ile nas to będzie kosztowało, czekamy na odpowiedź od nich i następnie wybieramy najkorzystniejszą dla nas ofertę.

Jak rozpocząć negocjację dostaw ?


Aby rozpocząć rundę negocjacyjną wybierz:

ZAOPATRZENIE >>Negocjacje dostaw >>   Dodaj nowy

  1. W zakładce "Główna" nadaj "Numer" oraz "Nazwę" (opcjonalnie) nowej rundy negocjacyjnej, a następnie wybierz   Zapisz. 

  2. W następnym kroku przejdź do kolejnej zakładki "Produkty" i przy pomocy przycisku   Nowy dodaj interesujące Cię produkty. Wyświetli się okno w którym przy użyciu   będziesz dodawał produkt, następnie wybierz "Pożądany termin" i potrzebną Ci liczbę sztuk. Po uzupełnieniu wymaganych pól wybierz   Zapisz i powrót

  3. Po skompletowaniu listy produktów możesz już wygenerować zapytanie ofertowe. Wybierz  Wygeneruj zapytania. Dopiero wtedy w karcie "Uwzględnione firmy" wyświetlą się wszystkie firmy, które dostarczają potrzebne nam produkty. 

  4. Po otrzymaniu odpowiedzi od dostawców i wybraniu tej dla nas najlepszej możemy zakończyć negocjację wybierając  Zakończ

WSKAZÓWKA:  Rundę negocjacyjną możemy powtórzyć kilkukrotnie, aż do uzyskania satysfakcjonującej nas oferty.