Tutaj program qcadoo daje możliwość wygenerowania informacji jakie jest nasze zapotrzebowanie na konkretny produkt w danej jednostce czasu, na kiedy go potrzebujemy, ile produktu będzie nam dostarczone oraz kiedy go otrzymamy. Oprócz dostaw program uwzględnia stan magazynów. Funkcja ta jest szczególnie pomocna w przypadku składania zamówienia.

PRZYKŁADOWO: Jeżeli wiemy, że w danym okresie mamy do zrealizowania zlecenie produkcyjne na 5 stołów, to po wygenerowaniu zapotrzebowania wyświetli nam się lista produktów, które będą nam potrzebne do zrealizowania tego zlecenia, wraz z informacją z jakich źródeł zapotrzebowanie to będzie pokryte, z dostaw czy z magazynów.

Jak wygenerować pokrycie zapotrzebowania ?

Formularz pokrycia zapotrzebowania
Formularz pokrycia zapotrzebowania

Pokrycie zapotrzebowania generujemy wchodząc w:

ZAOPATRZENIE » Pokrycie zapotrzebowania » Przycisk generuj  Generuj

(Aby wygenerować zapotrzebowanie musisz wypełnić wszystkie wymagane informacje)

  1. W zakładce Główna wybierz okres czasu dla którego chcesz sprawdzić pokrycie.

  2. W następnym kroku musisz dodać “Magazyny” w których będziesz sprawdzał dostępność materiałów.

  3. W kolejnym etapie musimy wybrać jakie produkty chcemy zobaczyć w wynikach, możemy zdecydować się na wszystkie, produkty nie znajdujące się na magazynie lub tylko braki/opóźnienia. Pole “Numer” wypełniane jest automatycznie, jeżeli chcemy zmienić numerację możemy zrobić to ręcznie.

  4. Jeżeli chcemy możemy również zaznaczyć opcję “Uwzględnij niezatwierdzone dostawy”, wówczas program uwzględni w obliczeniach produkty znajdujące się w tych dostawach.

  5. Jeżeli wypełnimy wszystkie wymagane pola, możemy wygenerować listę z pokryciem zapotrzebowania, używając przycisku Przycisk generuj Generuj ,a następnie przejść do następnej zakładki “Pokrycie zapotrzebowania”.

Pokrycie możemy zapisać także w formie raportu w formacie PDF PDF oraz zapisać do późniejszego wglądu wybierając Przycisk zapisz Zachowaj raport. Dodatkowo na podstawie otrzymanej listy możemy wygenerować zapytanie ofertowe bo wiemy czego nam brakuje i kto może nam te produkty dostarcza. Możemy więc poprosić dostawcę aby przygotował ofertę na dostawę podanych produktów.Aby wygenerować takie zapytanie użyj przycisku Przycisk generuj Utwórz rundę negocjacyjną.

Aby mieć informację na temat tego kto dostarcza nam konkretny produkt, musimy wybrać PODSTAWOWE » Firmy i tam wybierając konkretnego dostawcę dodać ręcznie produkty które sprzedaje (zakładka Sprzedaje).