W tym miejscu możemy ręcznie stworzyć zapytania ofertowe oraz rozpocząć negocjację z dostawcami w celu nabycia konkretnych produktów. W rundzie negocjacyjnej określamy jakich produktów oraz na jaki termin potrzebujemy. Dla wszystkich generujemy zapytanie ofertowe, wysyłamy je do dostawców, wybieramy odpowiednią ofertę oraz tworzymy dostawy.

Rundę negocjacyjną możemy rozpocząć także z poziomuPokrycie zapotrzebowania.
PRZYKŁADOWO: Wiemy, że do realizacji zlecenia na 10 paczek taboretów x 4 szt, brakuje nam śrub oraz nóg taboretu, tworzymy więc listę brakujących nam produktów oraz terminem na kiedy są nam potrzebne i wysyłamy zapytanie do dostawców czy są w stanie dostarczyć nam potrzebną liczbę produktów na czas i ile nas to będzie kosztowało, czekamy na odpowiedź od nich i następnie wybieramy najkorzystniejszą dla nas ofertę.

Jak rozpocząć negocjację dostaw ?

Aby rozpocząć rundę negocjacyjną wybierz: ZAOPATRZENIE » Negocjacje dostaw » Przycisk Dodaj nowe Dodaj nowy

  1. W zakładce “Główna” nadaj “Numer” oraz “Nazwę” (opcjonalnie) nowej rundy negocjacyjnej, a następnie wybierz Przycisk zapisz Zapisz.

  2. W następnym kroku przejdź do kolejnej zakładki “Produkty” i przy pomocy przycisku Przycisk Dodaj nowe Nowy dodaj interesujące Cię produkty. Wyświetli się okno w którym przy użyciu Przycisk lupy będziesz dodawał produkt, następnie wybierz “Pożądany termin” i potrzebną Ci liczbę sztuk. Po uzupełnieniu wymaganych pól wybierz zapisz i powrót Zapisz i powrót.

Produkt w negocjacji dostaw
Dodanie produktu do negocjacji dostaw
  1. Po skompletowaniu listy produktów możesz już wygenerować zapytanie ofertowe. Wybierz Przycisk start Wygeneruj zapytania. Dopiero wtedy w karcie “Uwzględnione firmy” wyświetlą się wszystkie firmy, które dostarczają potrzebne nam produkty.

  2. Po otrzymaniu odpowiedzi od dostawców i wybraniu tej dla nas najlepszej możemy zakończyć negocjację wybierając Przycisk akceptuj Zakończ.

Rundę negocjacyjną możemy powtórzyć kilkukrotnie, aż do uzyskania satysfakcjonującej nas oferty.