Magazyny to miejsca składowania produktów niezbędnych do realizacji produkcji. To od Ciebie zależy, ile magazynów będziesz miał wyodrębnionych. Może to być jeden zbiorczy, na wszystko co przechowujesz, może ich być wiele, mocno rozdrobnionych. Najpopularniejszym sposobem jest wydzielenie osobnego magazynu na surowce i osobnego na gotowe wyroby. Czasami dodatkowo wydzielany jest magazyn odpadów - jeśli oczywiście decydujesz się na składowanie wytworzonych, a nie nadających się do sprzedaży, wyrobów. Pamiętaj, że nie warto utrudniać procesu - im prościej tym lepiej (szczególnie jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z systemami do zarządzania produkcją).

Jeśli chcesz składować na magazynie półprodukty, czyli efekty operacji, które za chwilę będą przetwarzane w kolejnych czynnościach tego samego zlecenia, to znaczy, że musisz pracować w qcadoo w trybie rejestracji z dokładnością do operacji.

Jak zdefiniować magazyny? Wejdź w Magazyn > Magazyny i dodaj nowy rekord, podając Numer i Nazwę. Zapisz.

Magazyny
Magazyny

Jeśli chcesz, aby rozchody realizowane były wg innej metody niż FIFO (pierwsze przyszło - pierwsze wyszło), to przejdź do zakładki Metoda rozchodu i atrybuty dokumentów i wybierz dla Ciebie właściwą.

Dla magazynu możesz wyodrębnić miejsca składowania - jednak nie jest to niezbędne do realizacji ścieżki minimalnej. Szczegóły znajdziesz w tym rodziale dokumentacji.

Pełny opis funkcjonalności znajdziesz w tym rozdziale: Magazyn

Magazyny gotowe. Przed nami kolejny krok, już bardziej rozbudowany - trzeba wprowadzić miejsca wykonywania produkcji: zakład, działy i linie produkcyjne.Krok 5/13: Zdefiniuj strukturę firmy