Zlecenie produkcyjne może zostać podzielone na paczki. Po co? Np. po to, by dużą ilość do zrealizowania podzielić na mniejsze transze. Paczki są dedykowane realizacji procesów technologicznych. Załóżmy, że Twoja produkcja polega na montażu - produkt przechodzi z rąk do rąk i każdy z pracowników dokręca kolejny element produktu. Te poszczególne czynności możesz rozpisać jako procesy technologiczne. A zamiast takich podejść:

  • montuję po sztuce i po wykonaniu przekazuję dalej
  • montuję wszystko co jest zlecone i dopiero wówczas przekazuję dalej możesz podzielić zlecenie na paczki (np. po 20 sztuk) i po montażu na rzecz tych całej paczki przekazywać ją do kolejnego stanowiska roboczego. Takie podejście wydaje się najbardziej optymalne.

Paczki mogą być albo dodane ręcznie albo wygenerowane. Tutaj dowiesz się w jaki sposób dodać paczki ręcznie. Opis generowania znajdziesz tutaj.

Aby wyświetlić listę paczek wejdź w: planowanie > paczki zlecenia

Lista paczek zlecenia
Lista paczek zlecenia

Paczkę dodasz klikając przycisk Przycisk Dodaj nowe Dodaj nowy:

Formularz dodawania paczki zlecenia
Formularz dodawania paczki zlecenia

Zacznij od wybrania zlecenia produkcyjnego. Na jego podstawie podpowiedzą się ilości: zlecona i suma ilości paczek już istniejących do tego zlecenia. Podaj ilość dla paczki, którą dodajesz. I zapisz używając przycisku Przycisk Zapisz Zapisz.

Ilość ze wszystkich paczek danego zlecenia nie może przekraczać jego ilości zleconej.