Drzewo genealogii jest miejscem, gdzie prześledzić możemy, w ciągu zaledwie kilku chwil, w jakich zleceniach produkcyjnych (Śledzenie partii dla zleceń) oraz w jakich produktach zarejestrowanych w katalogach Genealogii (Proste śledzenie partii) został użyty produkt o danym numerze partii.

To rozwiązanie niweluje godziny śledzenia i wertowania stosów papierów w poszukiwaniu numerów partii i dochodzenia jakich numerów partii użyto w danym zleceniu oraz który kontrahent dostarczył nam wadliwy towar.

Drzewo genealogii pozwala na śledzenie partii na dwa sposoby:

  • Wyprodukowano z - sprawdzamy, które produkty i o jakim numerze partii weszły w skład danego produktu,
  • Użyto do wyprodukowania - dowiadujemy się, w których konkretnie partiach produktów użyto surowca o danym numerze partii.

Takie rozwiązanie pozwala nie tylko sprawdzić, które produkty weszły w skład wadliwego towaru, ale też zorientować się w jakich jeszcze innych zleceniach i produktach pojawił się ten numer partii i podjąć dalsze kroki, aby wyeliminować problem.

Aby móc śledzić numery partii poprzez Drzewo genealogii, konieczne jest wprowadzenie Partii oraz rekordów Śledzenia partii dla zleceń lub Śledzenia partii produktów.

Jak skorzystać z drzewa genealogii?

  1. Wejdź do GENEALOGIA Drzewo genealogii i wybierz Dodaj nowy Dodaj nowy.
Drzewo genealogii
Drzewo genealogii
  1. Następnie przy pomocy Przycisk lupy wybierz “Partię” produktu, dla którego chcesz utworzyć drzewo.

  2. Określ “Typ” czyli sposób śledzenia partii. Masz do wyboru dwie opcje: “Wyprodukowano z” i “Użyto do wyprodukowania”. Pierwsza pozwoli Ci na utworzenie listy partii produktów, które weszły w skład produktu wskazanego w poprzednim kroku, a druga - listy partii produktów, które zostały wyprodukowane przy użyciu tego produktu.

  3. Zdecyduj czy drzewo ma uwzględnić również szkice rekordów czyli wprowadzone lecz niezaakceptowane rekordy śledzenia partii. Jeśli tak, zaznacz “Uwzględniaj informacje ze szkiców rekordów”.

  4. Aby wygenerować drzewo, wybierz Przycisk generuj Generuj.