Jeśli potrzebujesz podzielić istniejące zlecenia produkcyjne na mniejsze, możesz je podzielić na dwa sposoby:

  • podając ilość zleceń, jaką chcesz utworzyć
  • podając konkretne ilości jakie mają znaleźć się w zlecaniach

Opcje dzielenia zleceń znajdziesz z poziomu listy zleceń produkcyjnych Planowanie -> Zlecenia produkcyjne, listy planowanych zleceń Planowanie -> Planowanie zleceń oraz w konkretnym zleceniu na pasku narzędziowym.

Aby móc dzielić zlecenia produkcyjne, muszą one być w statusie oczekujące
Dzielenie zleceń
Dzielenie zleceń

Dzielenie na części

Dzieląc zlecenie na części podajemy liczbę całkowitą, przez którą chcemy podzielić wskazane zlecenia. Liczba ta nie może być równa lub mniejsza od 1 i tym samym nie większa od 10. Pozwalamy na podzielenie jednego zlecenia na 10 mniejszych. W przypadku, gdy po podzieleniu liczby zleconej występuje reszta, to ostatnie utworzone zlecenie produkcyjne zostaje zasilone o pozostałą resztę.

Dzielenie na części
Dzielenie na części

Dzielenie na konkretne ilości

Dzieląc zlecenie na podane ilości, wydzielamy konkretne zlecenia, klikając Przycisk dodaj zlecenie i podając ich planowaną ilość. Po dodaniu nowych zleceń, ilość w nich zlecona zostaje odjęta od zlecenia głównego. Ponadto w każdym wydzielonym zleceniu mamy mozliwość zmiany daty rozpoczęcia oraz daty zakończenia. Domyślnie daty kopiowane są ze zlecenia nadrzędnego.

Dzielenie na konkretne ilości
Dzielenie na konkretne ilości

Ustaw daty wydzielonych zleceń

Jeśli jednak chcesz zmienić daty we wszystkich zleceniach, wpisz interesujące Cię daty i kliknij Ustaw daty dla wszystkich zleceń Ustaw daty w pasku narzędziowym.

Zmiana dat wydzielonych zleceń
Zmiana dat wydzielonych zleceń

Kiedy wydzieliłeś wszystkie zlecenia produkcyjne zgodnie z oczekiwaniami, kliknij Podziel Przycisk podziel zlecenie , aby utworzyć zlecenia.