Stany magazynowe w qcadoo to informacja o tym jak wyglądają ilości na magazynie na dany moment. Nie da się w łatwy sposób wyznaczyć stanów na dzień sprzed miesiąca. Musiałbyś od aktualnych stanów odjąć wszystkie przychody i dodać rozchody, do interesującego Cię dnia. Brzmi skomplikowanie, prawda? Takie może być, jeśli dokumentów wystawiasz sporo. Dlatego warto czasami zapisać sobie stan, do którego można sięgnąć w każdej chwili. Z pomocą przyjdzie Ci wydruk stanu magazynu.

Wejdź w Magazyn > Wydruk stanu magazynu i Przycisk Dodaj nowy Dodaj nowy

Wydruk stanu magazynu
Wydruk stanu magazynu

W uruchomionym oknie określ warunki wydruku - przede wszystkim podaj magazyn, którego stan aktualny chcesz zachować. Możesz ograniczyć listę produktów do kategorii. Możesz też wskazać, czy zestawienie ma zawierać niepełne zasoby. Dodatkowo - raport może być albo na wszystkie miejsca składowania, albo na wybrane (jeśli interesuje Cię stan tylko niektórych lokalizacji ustaw Miejsca składowania = wybrane. Wówczas w tabeli uaktywni się przycisk Dodaj istniejący , dzięki czemu będziesz mógł wybrać miejsca składowania z listy).

Warunki wydruku określone. Teraz praca nasza - kliknij Generuj Generuj, a my zaczniemy zbierać, liczyć i rysować. Gdy skończymy, uaktywni się przycisk Wydruk stanu magazynu . Kliknij go, aby wywołać raport w PDF:

Wydruk stanu magazynu w PDF
Wydruk stanu magazynu w PDF
Warto zapisać sobie stan magazynu przed i po inwentaryzacji