Z pustego, jak wiadomo, i Salomon nie naleje. Dlatego, by mieć z czego produkować, na początek wprowadź komponenty wykorzystywane w Twojej firmie.

Lista produktów
Lista produktów

Wybierz “Produkty, a następnie zakładkę „Produkty” i kliknij Dodaj nowy Dodaj nowy. Tutaj wprowadzamy: surowce, półprodukty i wyroby gotowe, a także odpady.

Przy każdym wpisywanym produkcie wypełnij pola dotyczące „Norm kosztowych”. Dzięki temu w kolejnych krokach będziesz miał możliwość obliczenia dokładnych kosztów produkcji.

Nie potrafisz teraz określić kosztów? Nic nie szkodzi - gdy zaczniesz wprowadzać dokumenty, program będzie mógł wyliczyć za Ciebie cenę średnio ważoną czy ostatnią cenę zakupu. Wystarczy w tym celu uruchomić funkcję Uzupełnij koszty produktów z listy produktów

Poniżej znajduje się widok szczegółów “Produkty”, gdzie dodajemy poszczególne informacje o naszym produkcie.

Lista produktów
Lista produktów

Chcesz szybciej wprowadzić produkty? Bardzo proszę - skorzystaj z funkcji importu produktów z pliku XLSX (Excel). Pobierz szablon, uzupełnij w nim dane, które mają się w qcadoo pojawić i zaimportuj (wskazując uprzednio zapisany plik z dysku).

Jeśli używasz programu magazynowego lub księgowego możesz skorzystać z zawartych tam danych poprzez integrację obu systemów. Dzięki integracji programy te będą wymieniać się danymi. System magazynowy dostarczy qcadoo surowców do produkcji, a qcadoo odsyłał będzie wytworzone półprodukty i wyroby gotowe do miejsca ich składowania. Nawet jeśli nie wykorzystasz wszystkich surowców - zostaną one zwrócone na magazyn.

Więcej o produktach poczytasz tutaj

Gotowe? Czas na:

Krok 2/11: Wprowadzenie magazynów